مـــــــــــــداد رنگی

منو مدادرنگیامو یه دنیای بنفشآبی جیغ

یه سری صداها بچگونه بودن و الله اکبر گویان جیغ می زدن. یه سری اما نه صدای مرد بود و پسرهای جوون. یه سری ها فقط داد می زدن یه سری هاشون داشتن خشتکشون رو هم پاره می کردن و من نگران باد فتق این دوستان بودم.

یه وقتایی شعور حکم می کنه تو اگر داری از جانب کسی و کسانی اذیت میشی تعصب احمقانه و کورکورانه تو کنار بذاری و در راستای عقل و درایتت از اون فرد یا افراد حمایت کنی یا اگه خیلی عاقل باشی دیگه اون افراد رو حمایت نکنی ! این آزار و اذیت ها، این گرونی ها، این جامعه ی مسموم همه مونو داره به نحوی اذیت می کنه، ولی موندم که چه جوری هنوز خیلی ها پیرو تعصب های کورکورانه شون دارن حرکت می کنن؟ اومدم بگم رو به جلو میرن، دیدم در جا زدنی بیش نیست ... خیلی ها رو تو دور و اطرافیان می شناسم بی خیال تعصب شدنو چشماشون رو باز کردن، دیندار بودن به معنای حمایت از سیاست افرادی نیست که خودشون رو دیندار نشون میدن، طرف چنان در مذهبش سفت و سخته، ولی خب دلیلی هم نمی بینه پیرو افکار گذشته ش باشه، شعور افرادی که دین و سیاست رو جدا می کنن می ستایم حقیقتن، هیچ کدام از مردان سیاست در هیچ جای دنیا افراد خوبی نیستن همه شون خیلی بیش از اینا شیشه خرده دارن. خب شاید یه زمانی هم احمقانه نبود این افکار براشون و الان تازه فهمیدن چه خبره نمی دونم، خیلی ها هم که تعصب ها سفت و سخت تر شده و برای پیش بردن تعصباتشون لازم باشه با ماشین هم از روی آدم های دیگر رد میشن، توهین های بد می کنن و رفتارشون و عملشون کثیف تر از هر چیز دیگریه ... در کل تعصب مزخرفی بیش نیست ... ولی خب خیلی ها رو هم هنوز می شناسم که درگیر همون گذشته هان و خشتک دران و تمبان جُنبان در راستای به کرسی نشوندن حرف و صد البته زورشون هستن برای خودشون نگهش نمیدارن می خوان به زور تو چشم و باسن تو هم فرو کنن تا دیگران رو به راه راست (از نظر خودشون) و راهِ ولمون کن بابا، صلاح مملکت خویش خسروان دانند (از نظر خودمون) رهنمون کنن  ... که صد البته این جمله می تونه برعکس هم صدق کنه ها !

خلاصه من نفهمیدم این ملتی که در اتوبوس و مترو و تاکسی و مغازه می نالن، پس این الله اکبر ها رو پدر من گفت ؟! فاز ملتمون خیلی فاز کثیفیه، نون به نرخ روز خور بودن مصداق بارز خیلیامونه.[ یکشنبه 22 بهمن 1396 ] [ 02:06 ق.ظ ] [ مداد رنگی ]